KLİMA BAKIM SERVİSİ

NEDEN KLİMA BAKIMI YAPTIRMALISINIZ?

Klima bakımının sağladığı faydalar bakımlı cihazlar daha rahat çalışır ve enerji tasarrufu sağlar bu sayede işletme maliyetleri düşer. Bakımsız cihazlar beslendikleri elektrik tesisatlarına çok yüklenerek kapasitesinin aşar ve çok enerji harcarlar. Aşırı yük bindiği için kabloların ısınmasına ve tesisatın arzasına sebebiyet verirler drenaj hattında zamanla tıkanmalara yol açar ve su sızıntıları olur. Bakımsız klima ve havalandırma sistemleri ideal filtreleme yapamıyacağından iç hava kalitesi düşer hasta bina sendromu olarak olumsuz sonuçlara yol açar. Kimyasal temizleyici ve dezenfekte ilaçlarla yapılan klima bakımları bu durumların engellenmesine Alerjik ve lejyoner hastalıklara yol açılmasını önler.

KLİMA BAKIMI NE ZAMAN YAPILIR?

İklimlendirme cihazlarının periyodik bakımlarının düzenli olarak 6 ayda bir yapılması gerekmekte ve biz uzmanlar olarak önermekteyiz. Bu sebeple kullanıcılar kar eder üretim artar. Bakımlı bir klima sisteminde bulunan kompresör fan motoru gibi parçaların arızalanmaması ve yüksek maliyetlerin önüne bakım sayesinde geçilmiş olur ve müşterinin cebi kar eder.

ÖN BAKIM VE İLK TEST

Klima periyodik bakımlarda kimyasal ilaç ve dezenfekte edilmektedir. İstanbul klima yetkili servis olarak bakım yapmadan önce uzman ekibimiz tarafından müşteriye bilgi verilir. Daha sonra müşterinin direktifleri doğrultusunda bakım yapılır. Bakım yaparken dikkat ettiğimiz unsurlar bakıma başlamadan önce cihazın enerjisini kesilir. Bir uyarı levhası asılır daha sonra güvenilir bir vaziyette klimamızı bakımına başlanır.

KLİMA BAKIMI

Klimanın ön kapağını açıp filitreleri söktükten sonra yüzeyi sıkılan kimyasal ilaçla beraber reaksiyona girer daha sonra toz kır haşere temizlenir. Kapalı zarar görmüş kanallar açılır daha sonra benzeri bir işlem dış üniteye uygulanır ordada dezenfekte reaksiyonu başlar bir müddet sonra köpürür. Daha sonra atık bir madde kalmaksızın ebavatör yüzeyi durulanır. Daha filitreleri yıkanır dezenfekte olur sonra dranaj akışı sağlanır kablo bağlantıları kontrol edilir filitreleri takılır kapakları kapatılır dış ünite bakımında kondaster temizliği yapılır kondaster temizliği dezenfekte ve pislik sökücü silisyon ile püskürtme yolu ile yapılır pislikler ve gözenekleri açılır daha sonra durulanır dezenfekte gerçekleşir dış gövde temizliği yapılır sonra genel kontroller gözle uygulamalı yapılır daha sonra toparlanır tüm kontrolleri bittikten sonra gaz kaçak testi ve gaz eksiklik testi yapılır gaz eksikse müşteriye bilgi verilir gaz tamamlanır test edilerek devreye alınır müşteriye servis formuna imza ve işçilik garantisi verilerek teslim edilir.